Kochamy dobrego Boga” to seria pomocy naukowych dla dzieci przedszkolnych (https://www.taniaksiazka.pl/seria/kochamy-dobrego-boga). Korzystać z niej mogą zarówno katecheci, jak i rodzice. Format, jaki posiadają te publikacje jest bardzo przyjazny i pomaga dzieciom oswoić się z treściami nauczania.

Kochamy dobrego Boga. Bóg kocha dzieci – podręcznik dla czterolatków

Tematyka podręcznika “Kochamy dobrego Boga. Bóg kocha dzieci” nie odbiega od codziennych doświadczeń małego dziecka. Opiera się przede wszystkim na jego obserwacji świata oraz rozumienia różnych mechanizmów, jakie nim rządzą. Publikacja uczy również na temat relacji dziecka z rówieśnikami oraz ludźmi dorosłymi. W książce znalazły się również treści na temat najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Dzieci chętnie posłuchają o Bożym Narodzeniu lub Wielkiej Nocy. 

Układ podręcznika jest bardzo ciekawy. Na jednej stronie znajdują się opowiadania (które warto dzieciom przeczytać) oraz pasujące do nich ilustracje. Druga strona zaś zawiera ciekawe ćwiczenia, które pomagają zrozumieć przerobiony temat. Takie zadania angażują do dyskusji oraz do rozwijania się. Czterolatki są bardzo ciekawe świata, więc taki kształt lekcji może im się spodobać. Niektóre zadania polegają na rysowaniu bardzo prostych obrazków lub kolorowaniu już wydrukowanych. Pojawiają się również ćwiczenia na spostrzegawczość oraz wyszukanie różnic.

Kochamy dobrego Boga. Bóg kocha dzieci – pomoc w rozwoju religijnym czterolatków

Podręcznik “Kochamy dobrego Boga. Bóg kocha dzieci” zawiera dodatkowe pomoce naukowe. Należą do nich:

  • kolorowe naklejki różnego rodzaju – są one potrzebne, by uzupełnić niektóre ćwiczenia,
  • płyta DVD z opowiadaniami, które można puścić w trakcie zajęć
  • wydrukowane modlitwy, które zostały nazwane “Słowa od Boga” i “Modlitwy dziecka” (można ich nauczyć dzieci w domu lub podczas lekcji).

Podręcznik ten jest zgodny z programem nauczania religii wydanym przez Komisję Episkopatu Polski. Jest on na liście stworzonej przez ten organ. 

 

Ida